Menu Close

Vidalı Hidrolik Kartuş Valfı

Vidalı Kartuş Vanası (Dişli Kartuş Vanası)

Vidalı kartuş vanasının çalışma prensibi, diğer formlardan temel olarak farklı değildir, ancak yapı farklıdır ve ana bileşenler eksenel olarak düzenlenmiştir

Hidrolik dişli kartuş valfleri, tahliye vanaları, solenoid anahtarlama ,akış kontrol valfleri, denge ve daha fazlası gibi bir veya daha fazla hidrolik işlevi bağımsız olarak gerçekleştirmek için manifold bloğu veya valf bloğundaki montaj deliklerine vidalamak için dişleri kullanır.

Manifold veya valf bloğu, sadece dişli hidrolik kartuş valfinin harici contası için bir basınç muhafazası sağlar ve başka hareketli parça yoktur, bu nedenle, doğruluk gereksinimi çok yüksek değildir ve bir kalıp delici takımının kullanımı harika kartuş valf boşluğunun işlenmesi ve üretilmesi için kolaylık.

Kompart yapısı sayesinde neredeyse tüm hidrolik kartuş valfleri tek bir entegre blokta yoğunlaşır. Bu nedenle eğer gerekliyse, bir kartuş vanası çalışmazsa ve hangisinin çalışma koşulunda olduğunu belirlemek zorsa, manifoldun tamamı kolayca değiştirilebilir ve bu sayede tamirlerin neden olduğu arıza süresi azalır zaman .

Hidrolik kartuş vanasının yapısı nispeten basit olduğu için parçalar kolayca işlenebilir, dökümler yoktur, birbiriyle uyumlu değiştirilebilir birçok ortak parça vardır ve farklı fonksiyonlara sahip vanalara kolayca birleştirilebilir. Seri üretim bu nedenle ,üretim maliyeti aynı işleve sahip modüler valflerden daha düşüktür.

Bu seri avantajlar sayesinde vidalı hidrolik kartuş valfleri, modern hidrolik sistemler için özellikle mobil hidrolik ekipmanlar için vazgeçilmez hale gelmiştir.

ÜRÜN DETAYLARI İÇEREN KATALOG İNDİR (PDF) >>